عکاسی در شب

عکاسی در شب

عکاسی یکی از هیجان انگیز ترین و بهترین تفریحات در بین افراد هست، چه بهتر که با مقداری مطالعه این کار را اصولی و حرفه ای تر انجام دهید.

مهم ترین رکن در عکاسی نور است!
زمانی که نور مناسب و کافی در اختیار داشته باشید عکاسی کردن کار ساده تری به نظر می رسد و خروجی های جذابی که میگیرید می تواند ذوق و لذت شما را از این کار بیشتر کند، اما زمانی که نور کافی در محیط وجود ندارد چه باید کرد؟ چطوری تصویری بگیریم که خروجی آن مورد رضایت حداقل خودمان باشد؟

اگر با استفاده از گوشی های هوشمند این کار را انجام می دهید بهتر است تنظیمات دوربین را روی حالت شب قرار دهید که به صورت اتوماتیک نور و را تنظیم کند. اما اگر از دوربین های عکاسی استفاده می کنید نکات زیر رعایت کنید:

کمک گرفتن از فوکس دستی

زمانی که در محیطی با نور کم عکاسی می کنید لنز دوربین شما به سختی فوکس می کشد یا همان کانون عدسی خود را پیدا می کند. اگر در هنگام عکاسی و فکوس کردن روی سوژه لنز شما دائما تغییر کند محیط شما واقعا کم نور یا حتی تاریک است. اگر به هیچ عنوان قادر به روشن کردن تصویر از طریق تنظیمات دوربین نبودید از فکوس دستی کمک بگیرید.

– از فلاش دوربین استفاده نکنید

در اکثر شرایط، نوری که از فلاش دوربین در صحنه های کم نور صاتع می شود بسیار زیاد است و تصویر را می سوزاند یا اجسام در تصویر به طور غیر عادی تار می افتند. به تنظیمات دوربین خود بروید و کلا فلاش را خاموش کنید.
در بعضی شرایط، استفاده از یک چراغ قوه برای ایجاد یک نور ملایم ایده ی خوبی است، زیرا با یک نور طبیعی و ملایم اجسام را کمی روشن تر می کند. 

– تنظیمات دوربین خود را روی حالت شب قرار دهید

بعضی از دوربین ها گزینه حالت شب را دارند که با استفاده از این گزینه می توانید تصاویر بهتری را ثبت کنید. اما باید این نکته را در نظر بگیرد که در حین عکاسی نه تنها دست شما اصلا نباید تکان بخورد بلکه سوژه مورد نظر تا چند ثانیه باید بی حرکت بماند. برای عکاسی در این شرایط استفاده از سه پایه حتما توصیه می شود.

نوشته های جدید و بروز ما را دنبال کنید و خودتان را ارتقا دهید
ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *